Menü
Sepet
Üye Girişi
Email :
Şifreniz :
    Yeni Üyelik
    Şifremi Unuttum
Sayfalar
Döviz Kurları
USD : 6,0766
EURO : 6,7986
Marka Ara
Hızlı Marka Arama
Haber Listesi
Email :
Adınız :
Medikal Ürünler - Mastektomi Ürünleri - Çeşitli Ürünler
The Original Sea-Band Bulantı Bilekliği
Kategori : Çeşitli Ürünler
Marka : SeaBand
Stok Kodu : GA9R8YWT
Ürün Adı : The Original Sea-Band Bulantı Bilekliği
Garanti Süresi : 0
KDV : % 18
Toplam Fiyat : Fiyat Sorunuz.
Para Puan : 7425
Güncelleme Tarihi : 5.4.2014 09:01:51
Seçenek :
     

  Kargo Ne kadar?
  Kargo :
  Kargo Bedeli :
Ürün BilgisiÜrün VideoÜrün YorumlarıBenzer Ürünler Taksit Seçenekleri Önerileriniz
Bulantı ve Kusmaya Karşı Etkili
İlaç Yok, Yan Etki Yok
Klinik Olarak Test Edilip Onaylanmış Tek Bileklik


Sea-Band yolculuk, hamilelik, anestezi, kemoterapi ve diğer nedenlerden kaynaklanan bulantı ve kusma şikayetlerine karşı klinik olarak test edilmiş ve onaylanmış bir üründür.

Herhangi bir ilaç içermediği için, bulantı ilaçlarının sebep oldukları yan etkilere neden olmaz ve bulantı hissedildiği anda uygulanabilir.

Sea-Band'in uygulaması son derece kolaydır. Belirtilen esaslara uygun olarak kullanılmasına dikkat edilmelidir. Bulanti şikayeti başlamış ise, Sea-band takıldıktan mx. 5 dakika içerisinde etkisini gösterecektir. Çıkarmaksızın aralıksız olarak da kullanılabilir.

Sea-Band özel iplik karışımından örülmedir ve latex içermez. Yumuşak ve rahattır. Tüm bilek ölçülerine uygundur.

Sea-Band elastikiyetini kaybetmeden 5 yıkamaya kadar ılık suda yıkanabilir. Tekrar tekrar kullanılabilme özelliğine sahiptir. Özel saklama koşulu gerektirmez.


Sea-Band yolculuk, anestezi, hamilelik, kemoterapi ve diğer nedenlerden kaynaklanan bulantı ve kusma şikayetlerine karşı klinik olarak test edilmiş ve kanıtlanmış bir üründür.

ACCUPRESSURE (Parmak Basısı)

Accupressure geleneksel Çin tıbbında kullanılan belirli bir kaç teknikten birisidir.

4000 yıllık eleştirel gözlemler ve deneyler sonucu geliştirilen bu sistem batı biliminden felsefe ve pratik açıdan çok farklıdır.

Geleneksel Çin Tıbbına göre, hastalıklar Chi'nin (hayat enerjisinin) vücut üzerindeki dengesiz akışı sebebiyl eortaya çıkmaktadır. Chi'nin (Çi olarak telaffuz edilir ve bazen Qi olarak yazılır) orijinal anlamı hava, nefes alma ya da enerjidir, ama sonunda kazandığı anlam, dünyadaki herşeyin hayatını sürdürmesi için gerekli olan, hayati öneme sahip, besleyici ve koruyucu enerji olmuştur. Chi'yi gebelikte ebebeynlerimizden alırız, doğumdan sonra da onu yiyeceklerden ve havadan almaya devam ederiz.

Chi enerjinin (ying ve yang), birbirlerine zıt ama tamamlayıcı güçler arasında sürekli devam eden hareketi olarak gözlerinizin önünde canlandırılabilir. Birisi üstünlük kazandığı zaman, enerjinin akışı bozulur, sonuç olarak hastalıklar ve duygusal istikrarsızlık ortaya çıkar.

Chi vücut boyunca derinin altındaki meridyen adı verilen görülmez kanallar ağının içinde dolanım sağlar. Vücudun sağ ve sol tarafında eşleşen ve bağlı oldukları iç organlardan adını alan, mesela akciğer, kalın bağırsak ve (P6 durumunda) perikardiyum gibi, 12 temel meridyen vardır.

Meridyenler boyunca saçılmış, Chi'nin yoğunlaştığı ve vücuda girip çıktığı noktalar olduğu söylenen, bilinen 2000 kadar aku noktası vardır. Bu noktaların uyarılmasının (bir iğneyle, ısıyla, zayıf elektrikle ya da basınçla) engellemeleri ortadan kaldırıp, tüketimi tekrar eski haline getirerek, yani vücudu tekrar dengeli haline geri döndürerek Chi'nin akışını serbest bırakacağı söylenir.

Çinliler Accupressure'ı Nasıl Kullandı?

Accupressure' ın Çin' deki adı Tuina' dır, bu bir elle aku noktalarına ve meridyenlere basınç uygulama tekniğidir.
Bazı noktaların özellikle kuvvetli olduğu bilinir. Çinliler bu noktalara tırnaklarıyla ya da yardımcı olarak kullandıkları bir kaşığın kenarıyla baskı uygularlar ya da kazırlar.

Perikardiyum 6 (P 6) bunlardan biridir. P6' nın fonksiyonu enerjinin göğüste dolaşımını, sindirim sistemi ve midede düzenin sağlanmasını, kan akışının düzenlenmesini ve zihnin sakinleşmesini içerir.

Çinliler bunu göğüs ağrılarını, düzensiz ve ağrılı adet kanamalarını, menapoz öncesi depresyonu, uykusuzluğu ve bunun midedeki etkisi olan , mide bulantısı, kusmayı, asit geri akmasını ve geğirmeyi tedavi etmek için kullanmışlardır.

SEA-BAND & KULLANIM ALANLARI

Bulantı Kontrolü İçin Accupressure Bilekliği

Accupressure temel prensibine dayanan Sea-band bilekliği, anestezi ve kemoterapinin neden olduğu bulantı hissini kontrol altına almaya yarayan, klinik olarak test edilip onaylanmış, ilaç ihtiva etmeyen tamamlayıcı tedavi seçeneğidir.

Tek başına etkili olduğu gibi, istenildiği taktirde antiemetik bir ilaçla da kombine edilebilir.

Herhangi bir kontrendikasyonu ve yan etkisi yoktur.

Bileklikte buluna plastik pim P6 akupuntur noktasına bası uygular.
Buraya uygulanan basının, bulantı ve kusma hissini azalttığı bilinmektedir. Bilekliğin ihtiyaç duyulduğu kadar takılmasında bir sakınca yoktur.

(Hamilelerin) Sabah Bulantısı

Hamileliğin erken dönemlerinde mide bulantısına getirilen geleneksel çözümler işe yarayabilir, her sabah kalkmadan önce kuru bisküvi ya da tost yemek ya da zencefil kökü çiğnemek dahildir.

Accupressure (parmak basısı)'nın hamilelikte sabah bulantılarını engelleyebildiği ve rahatlık sağladığı bilimsel olarak ilk defa İngiltere Belfast'ta bulunan Queen's Üniversitesi' nden Profesör John Dundee tarafından kanıtlanmıştır.

Takip edilen yıllarda yapılan bir çok klinik çalışmada hemile bayanlarda acupressure (parmak basısı) kullananların kullanmayanlara oranla; bulantı ve kusma şikayetlerinin minimuma indiği belirtilmiştir.

Sea-Band & Yol Tutması

Herhangi bir tür ulaşım sırasında oluşan mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma, beynin algıladığı karışık mesajlar sebebiyle tetiklenir. Her nekadar hareket etmeyen bir koltukta da otursanız, algılarınız size aslında hareket ettiğinizi söylemektedir. Sonuç olarak karşınıza çıkan mide bulantısı çocuklar gibi yetişkinlerde de görülür.

Seyahat hastalığının erken işaretlerine sessizlik, baş ağrıları ve uyşukluk dahildir, ve bunları genellikle kontrol edilemeyen kusmalar izler. Sea-Band seyahatin başlangıcında ya da bulantı hissedildiği an uygulanabilir. Bu sayede seyahatin daha rahat geçirilmesi mümkün kılınabilir.

Sea-Band & Anestezi & Kemoterapi

Modern teknolojiye rağmen, genel anestezi ile yapılan operasyon sonrasında; özellikle de verilen ağrı kesiciler sonrasında birçok hasta hala kusma ve bulantı sorunu yaşamakta.

Devam eden rahatsızlık nedeniyle hastanede kalış süresi beklenenden daha da uzun olabilir. Operasyon çncesinde ya da hemen sonrasında hastaya Sea-Band takıldığı taktirde, bulantı ve kusma hissi durdurulabilir.

Özellikle, operasyon gününde bulantı hissi devam eden hastalar için kullanışlıdır.

Bunun gibi: kanser tedavisinde kullanılan güçlü ilaçlarda hastalarda bulantı ve kusma gibi şikayetlere sebebiyet verebilir. Sea-Band kullanımıyla şikayetlerden kurtulan hastaların tedaviye uyumlarının arttığı tespit edilmiştir.

Sea-Band'in çocuklar için özel olarak desenli ve renkli üretilmiştir. 3 yaş ve özeri çocuklarda güvenle kullanılabilir.

Hangi Pozisyon Sea-Band için doğrudur?

Üç orta parmağınızı bileğinizin iç kısmına yerleştiriniz. Nei-Kuan noktası, işaret parmağıızın denk geldiği noktada, iki tendom arasındaki yerdir.
Bu şekilde Sea-Band' in iç kısmında yer alan plastik pim, Nei-Kuan noktasına isabet edecektir. Aynı işlemin diğer bileklik içinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Etkinliğini gösterebilmesi için Sea-Band'in her iki bileğe de uygulanması gerekmektedir. Hem yetişkinler hemde çocuklar için uygundur.